MURATPAŞA / ANTALYA
Serik Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezimiz

Serik Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezimiz

Serik Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi

Büyükşehir Belediyesi, Serik’in Kadriye Mahallesi’nde Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi açtı. Bölge halkının sosyal, hukuksal ve psikolojik ihtiyaçlarına cevap verecek merkez bünyesinde, engelsiz park, engelsiz taksi hizmetleri de yer alıyor.

Toplu ulaşım araçlarını kullanmakta zorlanan engelli bireylere, '' Engelsiz Ulaşım Aracımızla'' ulaşım hiizmeti veriyoruz.

İhtiyacı olan için tekerlekli sandalye olmazsa olmazdır. İhtiyacını bildiren dezavantajlı hemserilerimize tekerlekli sandalye sağlıyoruz.

Merkezde, uzmanlar eşliğinde ailelere danışmanlık hizmeti verileceği, aile içi şiddet, iletişim sorunları, kadın hakları gibi konularda vatandaşlara destek olunuyor. Engellilere, çocuklara ve kadınlara yönelik kursların düzenlendiği merkezde, uzmanlar tarafından vatandaşlara birebir danışma hizmeti veriliyor. Ailelere yönelik sosyal, psikolojik, kültürel, hukuksal ve sağlık bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.

Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için diyetisyen hizmeti de veriliyor. Engelli vatandaşlara danışmanlık hizmetlerinin de sunulduğu merkezde engelli ve engelsiz bütün bireylerin bir arada kullanabileceği bir Engelsiz Park da yer alıyor. Engelsiz taksi ile Serik’te yaşayan bedensel engelli bireylerin, devlet kurumlarındaki resmi işlemlerine, sağlık ve eğitim hizmetlerine ulaşımı sağlanıyor.

Serik Aile Eğitm ve Sosyal Hizmet Merkezi Tlf:725 40 44/45
• Adres:Kadriye Mahallesi Atatürk Caddesi No:98/1 (Eski Kadriye Belediyesi Hizmet Binası )