MURATPAŞA / ANTALYA
Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi

Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi

Sevimli Dostlara Kucak Açtık

Büyükşehir Belediyesi, Kepezaltı’ndaki Sahipsiz Hayvan Barınağı ile sokak hayvanlarına kucak açıyor. Barınakta, Antalya’daki sahipsiz kedi ve köpeklerin tedavi ve bakımları gerçekleştiriliyor. Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’ne bağlı barınakta, hastalıkların önlenmesi ve kontrolsüz üremeyi önlemek için parazit ve kısırlaştırma tedavisi uygulanıyor.

Sokak hayvanlarına, küpe ve mikroçip takılarak kayıt altına alınıyor. Engelli hayvanlar ölüme terk edilmiyor, bakımları üstleniliyor. Tehlikeli türlerdeki köpeklere de sahip çıkılarak, bakımları yapılıyor. Çağdaş yaşam ve bakım koşulları ile hayvan severlerin takdirini alan barınakta misafir edilen sokak hayvanlar sosyal medya kanalıyla sahiplendirilerek, sıcak bir yuvaya kavuşturuluyor.

10.442 sahipsiz dostumuza kuduz aşısı yaptık,

33.310 sahipsiz dostumuzun diğer aşıları yapıldı,

24.088 sahipsiz dostumuzu tedavi ettik,

5.412 sahipsiz dostumuz kısırlaştırdık,

821 sahipsiz dostumuzu tedavi amaçlı ameliyat ettik,

1.463 sahipsiz dostumuzu sahiplendirdik

Acil Hayvan Ambulansı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tam donanımla hayvan ambulansı ile 7 gün 24 saat aralıksız yardıma muhtaç sokak hayvanlarının yardımına koşuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’nün sahipsiz hayvanların trafik kazaları ve benzeri durumlarda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek için oluşturduğu tam donanımlı hayvan ambulansı ile gece gündüz hizmet veriyor. Veteriner hekim, hayvan koruma ve hasta bakıcıdan oluşan bir ekip ile vatandaşlardan gelen ihbarlar anında değerlendiriliyor. Hayvan ambulansı ile olay yerine ulaşan ekip en kısa sürede yaralı ya da yardıma muhtaç hayvana müdahale ediyor. Acil cerrahi müdahalelerin de yapılabildiği ambulansta, yoğun bakım ünitesi, solunum cihazları gibi hayati fonksiyon için önem arz eden cihaz ve donanımlar yer alıyor. Yaralı hayvana daha kapsamlı müdahale ise Kepezaltı’ndaki sahipsiz hayvan bakım merkezinde yapılıyor. Günde ortalama 12 ihbara koşan ambulans, ilçelerdeki hayvanların da yardımına ulaştı

Hayvan severler 0(242) 332 22 33 numaralı acil çağrı merkezine ihbarda bulunabiliyor