MURATPAŞA / ANTALYA
Engelsiz Ulaşım

Engelsiz Ulaşım

Engellilere özel ücretsiz ulaşım hizmeti

Antalya Büyükşehir Belediyesi, engelleri ortadan kaldırıyor. Antalya merkez sınırları içerisinde yaşayan ağırlıklı olarak bedensel engeli bulunan, toplu ulaşım araçlarını kullanmakta zorlanan engelli bireylere, 7 merkezimizde bulunan 12 engelsiz ulaşım aracımızla ulaşım hizmeti veiyoruz. Bu güne kadar 3.263 engelli vatandaşımıza, 9.585 yolculuğunda yol arkadaşlığı yaptık.

Antalya Büyükşehir Belediyesi bedensel engeli olan, toplu ulaşım aracı kullanamayan ve geçici yürüme engeli olan vatandaşlara engelsiz ulaşım aracı ile hizmet veriyor. Engelli Danışma Merkezi aracılığıyla hizmet verilen Engelsiz Ulaşım Aracından yararlanmak isteyen engelli vatandaşlar, engelli raporları ile kimlik bilgilerini vermek suretiyle randevu talep ederek hizmet alabiliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’da engellilere özel tahsis ettiği Engelsiz Ulaşım Aracı sayesinde engelli vatandaşlar; hastane, kaymakamlık, adliye gibi zorunlu ulaşım ihtiyaçlarında kamu kurumlarına çok daha rahat ulaşabiliyor engelli vatandaşlar ve yakınlarının her an hizmetinde olan Engelsiz Ulaşım Aracı, 1 şoför ve 1 hostes görev yapıyor. Ücretsiz ulaşım aracı sayesinde engelli vatandaşlar işlemlerini çok daha kısa sürede ve rahat bir şekilde yerine getirebiliyor.